رادمان پژوه هوشمند تهران

قهرمانی مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 چین

1398-02-13 در 16:41

افتخارات رادمان پژوه هوشمند تهران- قهرمانی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 چین- لیگ ربات های انسان نما- سایز نوجوان
قهرمانی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 چین- لیگ ربات های انسان نما- سایز نوجوان

معرفی ربوکاپ

هرساله مسابقاتی تحت عنوان “ربوکاپ” در دنیا برگزار می شود. نام ربوکاپ برگرفته از “RobotSoccer” و “WorldCup” است که نشان دهنده هدف نمادین این مسابقات نیز هست. هدف نمادین ربوکاپ پیروزی تیم فوتبال روباتهای انسان نما در سال ۲۰۵۰ میلادی در رقابت با برترین تیم فوتبال همان سال است ولی هدف آن به‌طور کل توسعه دانش روباتیک و هوش مصنوعی است.

هرساله چندین هزار شرکت کننده از مراکز تحقیقاتی مختلف برای شرکت در مسابقات ربوکاپ تلاش می کنند. این مسابقات از لیگ های متفاوتی تشکیل شده. بعضی ربات ها ماموریت انجام امداد و نجات را دارند، بعضی دیگر ربات هایی هستند که وظیفه سرویس رسانی در منزل و محل کار را به انسان ها دارند و از همه جذاب تر گروهی هستند که با هم فوتبال بازی می کنند.

فوتبال درمسابقات ربوکاپ بر اساس چرخ دار بودن یا دوپا بودن ربات ها و همچنین بر اساس اندازه های مختلف از ربات ها به لیگ های متفاوتی تقسیم می شود. یکی از هیجان انگیز ترین و دشوارترین لیگ های مسابقات ربوکاپ ربات های انسان نمایی هستند که دو به دو و یا گاها سه به سه با یکدیگر فوتبال بازی می کنند و تلاش می کنند گل بزنند یا از دروازه خود محافظت کنند.

رادمان پژوه در ربوکاپ 2015 چین

تیم رادمان پژوه هوشمند تهران سابقه ساخت ربات های فوتبالیست انسان نما را در اندازه های نوجوان (قد حدود 100 سانتی متر) و کودک (قد حدود 50 سانتی متر) دارد. این تیم با شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ و همچنین مسابقات بین المللی موفق به کسب عناوین متفاوتی شده است. ازجمله این عناوین قهرمانی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 چین بوده است. در این مسابقات که هزاران شرکت کننده از سراسر دنیا در لیگ های مختلف به مبارزه پرداختند. ربات ما با داشتن قابلیت های فنی خوب توانست از سد حریفانی از کشورهای امریکا، کانادا، آلمان، اندونزی، هند، برزیل و ایران بگذرد و رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

ویدئو زیر عملکرد ربات فوتبالیست انسان نما سایز نوجوان ساخته شده توسط گروه رادمان پژوه را نمایش می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات و قابلیت های ربات به لیست پروژه ها و پروژه ربات انسان نما سایز نوجوان مراجعه کنید.