رادمان پژوه هوشمند تهران

مقام سوم مسابقات جهانی ربوکاپ برزیل 2014

1398-02-13 در 16:24

افتخارات رادمان پژوه هوشمند تهران-مقام سوم در مسابقات جهانی ربوکاپ 2014 برزیل- لیگ ربات های انسان نما- سایز نوجوان
مقام سوم در مسابقات جهانی ربوکاپ 2014 برزیل- لیگ ربات های انسان نما- سایز نوجوان

معرفی ربوکاپ

هرساله مسابقاتی تحت عنوان “ربوکاپ” در دنیا برگزار می شود. نام ربوکاپ برگرفته از “RobotSoccer” و “WorldCup” است که نشان دهنده هدف نمادین این مسابقات نیز هست. هدف نمادین ربوکاپ پیروزی تیم فوتبال روباتهای انسان نما در سال ۲۰۵۰ میلادی در رقابت با برترین تیم فوتبال همان سال است ولی هدف آن به‌طور کل توسعه دانش روباتیک و هوش مصنوعی است. تیم رادمان پژوه با شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ که در سال 2014 در کشور برزیل و در شهر ژائوپسوا برگزار شد مقام سوم مسابقات ربوکاپ جهانی برزیل را بدست آورد.

هرساله چندین هزار شرکت کننده از مراکز تحقیقاتی مختلف برای شرکت در مسابقات ربوکاپ تلاش می کنند. این مسابقات از لیگ های متفاوتی تشکیل شده. بعضی ربات ها ماموریت انجام امداد و نجات را دارند، بعضی دیگر ربات هایی هستند که وظیفه سرویس رسانی در منزل و محل کار را به انسان ها دارند و از همه جذاب تر گروهی هستند که با هم فوتبال بازی می کنند.

فوتبال درمسابقات ربوکاپ بر اساس چرخ دار بودن یا دوپا بودن ربات ها و همچنین بر اساس اندازه های مختلف از ربات ها به لیگ های متفاوتی تقسیم می شود. یکی از هیجان انگیز ترین و دشوارترین لیگ های مسابقات ربوکاپ ربات های انسان نمایی هستند که دو به دو و یا گاها سه به سه با یکدیگر فوتبال بازی می کنند و تلاش می کنند گل بزنند یا از دروازه خود محافظت کنند.

 

رادمان پژوه در ربوکاپ 2014 برزیل

تیم رادمان پژوه هوشمند تهران سابقه ساخت ربات های فوتبالیست انسان نما را در اندازه های نوجوان (قد حدود 100 سانتی متر) و کودک (قد حدود 50 سانتی متر) دارد. این تیم با شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ و همچنین مسابقات بین المللی موفق به کسب عناوین متفاوتی شده است. ازجمله این عناوین مقام سوم در مسابقات جهانی ربوکاپ 2014 برزیل بوده است. در این مسابقات که هزاران شرکت کننده از سراسر دنیا در لیگ های مختلف به مبارزه پرداختند. ربات ما با داشتن قابلیت های فنی خوب توانست از سد حریفانی از کشورهای هند، کانادا، ایران، برزیل و امریکا بگذرد و در رده نیمه نهایی در برابر تیمی از آلمان شکست خورد و درنهایت رتبه سوم مسابقات را بدست آورد. تیم رادمان پژوه در سال بعد با ارتقاء هوش ربات توانست مقام قهرمانی را در مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 چین بدست آورد.

رادمان پژوه هوشمند تهران - اعضای تیم رادمان پژوه پس از کسب مقام سوم مسابقات جهانی ربوکاپ 2014 در برزیل
اعضای تیم رادمان پژوه پس از کسب مقام سوم مسابقات جهانی ربوکاپ 2014 در برزیل

ویدئو زیر عملکرد ربات فوتبالیست انسان نما سایز نوجوان ساخته شده توسط گروه رادمان پژوه را نمایش می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات و قابلیت های ربات به لیست پروژه ها و پروژه ربات انسان نما سایز نوجوان مراجعه کنید.